بیرمنگربه

همه چی درباره نژاد گربه بیرمن

نژاد بیرمن سال ۱۹۲۰ میلادی در فرانسه به ثبت رسید. این گربه زیبا آمیخته ای از نژاد سیامی ونژاد مو بلند میباشد که پنجه ها و دست های سفیدش خود نمایی می کند.

خصوصیات گربه بیرمن

یکی دیگر از نام های گربه بیرمن(برمه مقدس) است. این نژاد مو های بلند و رنگی دارد که حالت ابریشمی دارد. چشم های بیرمن رنگ آبی بسیار زیبایی دارد و دست هایش به گونه ای است که انگار دست کش سفید رنگی پوشیده است. روی پیشانی این نژاد علامتی شبیه به ام انگلیسی وجود دارد.

نگهداری بیرمن

شما باید هفته ای یکبار موهای بیرمن را شانه بزنید تا موهای اضافی بریزد در فصل بهار ریزش موی بیشتری دارد بنابر این باید موهایش را بیشتر شانه کرد. تمام کردن بیرمن در ریزش موی این نژاد موثر است اما بهتر است از دوش هایی استفاده کنیم چه قابلیت به دست گرفتن دارد. یکی از موارد مهم دیگر در نگهداری نژاد بیرمن مسواک کردن دندان هایش است ک باید بصورت روزانه این کار را انجام دهید برای مراقبت از ناخون هایش باید هر دو هفته یکبار کوتاه شود همچنین برای تمیز کردن ترشحات گوشه ی چشم هر کدام را با پارچه جداگانه تمیز کنید(پارچه باید مرطوب و نرم باشد) این کار باعث می شود اگر یکی از چشم ها افونت کرده باشد به چشم دیگر سرایت نکند.نگهداری بیرمن در محیط خانه و دوری از محیط های الوده بسیار ضروریست همین طور تمیز نگه داشتن جای خواب ودراز کشیدنش اهمیت زیادی دارد همین طور سعی کنید زمانی که نیاز به حمام دارد پشت روش نیاندازید.

رفتار ها و ویژگی های گربه نژاد بیرمن

بیرمن ها نژاد ارامی هستند که کمتر از سیامی و بر می ای ها به توجه کمتری نیاز دارد.مو های بلند انها به اراستن و شانه کشیدن نیاز دارند.

حـیوان خانگی مناسبی ایده الی است و رفتار خوبی نسبت به سایر حیوانات با کودکان دارد.مهربان، جادویی،دلربا با چشمان ابی پر از احساسات،رفتار ملایم،و بهترین دوستی که تابحال داشته اید توصیف مناسبتری است.بیرمن ها هنگامی که به دنیا میایند،سفید هستندورنگ منحصر به فرد خود را به هنگام بلوغ پیدا می کنند جثه ای متوسط چشم های فوق العاده صورت گرد و بینی رومی شکل دارند.پوشش پوست بیرمن فاقده پشم زیرین است و با خزه های بلند نرم و ابریشمی است.بیرمن ها در دوره گردنشان و دم پشمالویشان مو های بلند تری نسبت به سایر قسمت ها دارند مو های بدن بیرمن ها طوری است که به هم گره نمی خورند بنابرین نیاز به نظافت و شانه کردن کردنی نسبت به بقیه ی گربه های مو بلند دارند.

یک بیرمن سالم تا قبل از سه سالگی یه بلوغ کامل نمی رسند به خاطر طبیعت فوق شیرینش رفتار قابل کنترلی دارد و یک حیوان خانگی ایده الی می باشد.انها عاشق وقت گزراندن با مردمن و اهل تفریح بازی و خواهان توجه هستند.انها هم با انسان ها هم حیوانات دیگر رابطه برقرار می کنند و به طور کلی شخصیت اجتماعی دارند. از ان جا که بیرمن هادر اخلاق و رفتار بسیار صبور هستند به گزینه ای عالی برای خانواده هایی دارای بچه تبدیل می شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن